A A AWydarzeniakomentarze (0)

Fabryka Volkswagena pod Wrześnią już na ukończeniu

Fabryka Volkswagena pod Wrześnią już na ukończeniu

Fot.: Waldemar Wylegalski

Fabryka Volkswagena pod Wrześnią już na ukończeniu

Zakład Volkswagena pod Wrześnią już w 80 procentach jest gotowy! Trwa wyposażanie fabryki w urządzenia produkcyjne.

18 marca minęły dokładnie dwa lata od ogłoszenia decyzji o lokalizacji nowej fabryki samochodów Volkswagen pod  Wrześnią. Volkswagen Crafter w Białężycach jest już praktycznie na ukończeniu. W 80 procentach fabryka jest gotowa do produkcji.

- Obecnie trwa wyposażanie całej fabryki w urządzenia produkcyjne - mówi Jens Ocksen, prezes Volkswagen Poznań.

 

 

- Mamy już dokonane pierwsze odbiory techniczne, a personel zakładu, prawie 1300 osób,  przechodzi szkolenia - dodaje.

 

W październiku ma ruszyć już produkcja seryjna aut. Na terenie fabryki działać będzie nowoczesna spawalnia, czyli hala budowy karoserii, lakiernia, hala montażu oraz park dostawców, hala samochodów specjalnych. Prototypownia wraz z powierzchniami logistycznymi oraz infrastrukturą.

- Obecnie fabryka zajmuje tylko połowę tego obszaru. Mamy więc bardzo dużo miejsca na ewentualną rozbudowę w przyszłości, co pokazuje nadzieje i oczekiwania, jakie łączymy z tym obiektem - mówi Ralf Nitzschke, szef Fabryki we Wrześni.

Zobacz też: Produkcja Craftera ma duże znaczenie dla VW

Od momentu wbicia pierwszej łopaty do zakończenia prawie całej budowy upłynęło około 12 miesięcy intensywnych prac budowlanych. W szczytowym okresie na budowie wrzesińskiej fabryki Volkswagena Crafter pracowało około 3500 pracowników firm budowlanych. Do tej pory szkolenia z zakresu BHP przeszło już blisko 19  tys. osób.

Docelowo praca w fabryce Volkswagen Crafter będzie się odbywała na trzy zmiany, a zatrudnienie znajdzie tam 3000 pracowników. Produkowanych będzie 17 samochodów na godzinę, czyli 380 na dobę. Szacowany roczny wolumen produkcyjny wynosi nawet 100 tysięcy nowych aut.   

STREFA BINZESU NA FACEBOOKU. POLUB NAS!

Komentarze

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.