A A AAktualnościkomentarze (0)

Oborniki: Przedsiębiorcy firmy Tappol i Cotta wśród wyróżnionych

Oborniki: Przedsiębiorcy firmy Tappol i Cotta wśród wyróżnionych

Fot.: archiwum firmy Tappol

Według raportów analizujących rynki gospodarcze, Polska jest światowym potentatem na rynku mebli tapicerowanych. Zajmujemy czwarte miejsce na świecie w ich eksporcie, wyprzedzając niemal wszystkie kraje Unii Europejskiej. Tendencje te doskonale przekładają się na lokalny rynek, a prężnie rozwijająca się branża tapicerska, to gwarancja pewnej pracy w najbliższych latach.

W Obornikach sektor zajmujący się produkcją mebli tapicerowanych  ma wieloletnią tradycję, a prezesi  firm zapewniają, że zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników  będzie sukcesywnie rosło.  Nic więc dziwnego, że wśród pięciu nagrodzonych w tym roku przez burmistrza Obornik firm, aż dwie zajmują się produkcją mebli tapicerowanych.

Pierwszą z nich jest Cotta Polsterwerke. Jej produkty cechują się najwyższą klasą, jak również interesującym wzornictwem. Szeroki zakres towarów oraz fachowa obsługa, to również istotne atuty przedsiębiorstwa. Wyroby firmy dostarczane są do 20 europejskich krajów - przede wszystkim na rynek francuski, szwajcarski, włoski, austriacki oraz do całego obszaru Europy Wschodniej. Firma  współpracuje z Zespołem Szkół w Objezierzu w zakresie kształcenia zawodowego specjalistów branży meblarskiej. Swoją działalnością wspiera także liczne projekty, realizowane przez Gminę Oborniki.

Drugą z wyróżnionych firm z branży mebli tapicerowanych, jest Tappol, szczycący się europejskim standardem produkcji. Firma od 2007 roku działa w Słonawach, w miejscu byłych zakładów Wielkopolskich Fabryk Mebli.  Tappol zajmuje się produkcją wysokiej jakości mebli tapicerowanych, przy uwzględnieniu tradycji rzemieślniczej oraz zastosowaniu najnowszych technologii i wysokogatunkowych materiałów. Wypro- dukowane meble sprzedawane są głównie na rynki Europy Zachodniej. Firma jest nowoczesna i prężnie się rozwija.  Oferuje szeroki wybór mebli w skórze i tkaninie. Cechą charakterystyczną produktów, oprócz wysokiej jakości jest również wzornictwo i funkcjonalność. Firma uczciwie zatrudnia wykwalifikowanych pracowników i szkoli przyszłych w ramach pr ojektu współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych w Obornikach.

STREFA BIZNESU NA FACEBOOKU. ZOBACZ!

Więcej na temat: oborniki, tappol, cotta

Komentarze

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.