A A AWydarzeniakomentarze (0)

Zbrojeniówka chce być bardziej innowacyjna

Zbrojeniówka chce być bardziej innowacyjna

Fot.: Waldemar Wylegalski

Zbrojeniówka chce być bardziej innowacyjna

Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne mają odegrać kluczową w rolę w zadaniach, które stawia przed sobą Polska Grupa Zbrojeniowa na najbliższy rok.

- Zamierzamy przestawić nasz lokalny przemysł zbrojeniowy na globalną skalę - zapowiedział Arkadiusz Siwko, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej podczas spotkania organizowanego przez PGZ i dziennik „Rzeczpospolita” w Wojskowych Zakładach Motoryzacyjnych.

Na początku kwietnia Polska Grupa Zbrojeniowa ma ogłosić nową strategię działania, jednak jej prezes już teraz zdradził, jakie zadania stoją przed polska zbrojeniówką . - Program modernizacji sił zbrojnych jest ogromną szansą nie tylko w obrębie bezpieczeństwa kraju, ale to ogromna szansa dla całkowitej zmiany innowacyjności przemysłu. To jest ten moment i ten czas. Musimy przestawić się na nowoczesną produkcję. Jest to możliwe jedynie przy transferze technologii do naszych zakładów, ale też opracowaniu własnych rozwiązań - mówił Siwko.

Zobacz też: Współpraca z WZM ratunkiem dla Ceglorza?

W tym ma pomóc współpraca z największymi, zagranicznymi firmami, ale przede wszystkim integracja polskich zakładów zbrojeniowych. -Trwająca już dwa lata konsolidacja  polskiego przemysłu zbrojeniowego musi zostać doprowadzona do końca w tym roku. Tylko wtedy będziemy w stanie tworzyć nowe produkty, zapewnić siłom zbrojnym pełne wyposażenie militarne i bezpieczeństwo strategiczne państwa - tłumaczył Michał Jach, przewodniczący sejmowej komisji obrony.

Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne z Poznania, wchodzące w skład PGZ, to zdaniem przedstawicieli polskiej zbrojeniówki przykład na to, jak można współpracować z zagranicznymi, ale także polskimi firmami przy realizacji zamówień. Dlatego też WZM mają pomóc w programie modernizacji sprzętu dla armii. - WZM zdobywają kolejne zamówienia, ale tych będzie jeszcze więcej - zapowiedział A. Siwko.  - Priorytetem jest przygotowanie wszystkich zakładów, należących do PGZ do produkcji i serwisowania, ale też chcemy uruchomić przemysł kosmiczny - dodał Arkadiusz Siwko.

STREFA BIZNESU NA FACEBOOKU. POLUB NAS!

Komentarze

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.