Galeriekomentarze (1)

Światowy lider branży informatycznej otworzył biuro w Poznaniu

Jeden z najbardziej znanych dostawców usług informatycznych i konsultingowych na świecie otworzył swoje biuro w Poznaniu. Od środy firma Capgemini działa również w stolicy Wielkopolski w kompleksie Business Garden.

– Dwadzieścia lat temu podjęliśmy decyzję o inwestowaniu w Polsce. Dwanaście lat temu zrobiliśmy drugi poważny krok i otworzyliśmy we Wrocławiu nasze pierwsze centrum. Trzecią istotną rzeczą była decyzja o stworzeniu biura w Poznaniu – mówił na otwarciu poznańskiego oddziału firmy Peter Lempp, wiceszef Capgemini.


I dodawał: – Zastanawialiśmy się nad różnymi państwami i miastami. W Polsce mamy jednak dobre doświadczenia. Wybraliśmy Poznań, bo nasi klienci oczekują innowacji, kreatywności oraz jakości. A to znaleźliśmy właśnie w tym mieście. Poza tym są tutaj dobrze wykształceni oraz utalentowani ludzie, którzy mają motywację do pracy.


Firma aktualnie zatrudnia w Poznaniu około 20 osób. To ma się jednak zmienić w ciągu najbliższych miesięcy. Do końca tego roku w Capgemini pracę może znaleźć do 100 pracowników. Docelowo w ciągu najbliższych trzech lat firma planuje zatrudnić około 300 osób. Poszukiwani są zwłaszcza specjaliści z branży informatycznej znający język niemiecki na poziomie A2.


– Naszym pracownikom zapewniamy później specjalistyczne kursy języka niemieckiego tak, by mogli porozumieć się z niemieckimi klientami – opowiadał Piotr Poprawski, dyrektor Capgemini Software Solutions Center.


W Poznaniu Capgemini skupi się przede wszystkim na działalności w sektorze publicznym i branży motoryzacyjnej. – Tutaj będą realizowane innowacyjne projekty dla liderów w swoich branżach. Przygotowujemy rozwiązania technologiczne np. dla jednego z największych producentów aut w Niemczech – przekonuje Przemysław Marek, szef poznańskiego oddziału firmy.


Na otwarciu nowego biura firmy w Polsce obecny był również prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Podziękował władzom firmy za to, że zdecydowały się wybrać Poznań, a jednocześnie wyrażał nadzieję, że coraz więcej młodych ludzi będzie decydowało się na ścisłe kierunki studiów.


– Dzięki temu informatycy mogą później liczyć w takich firmach jak ta na wynagrodzenie ok. 4000 tys. zł brutto na początek. A po kilku latach płaca może wzrosnąć nawet do 10 tys. zł. – przekonywał Jacek Jaśkowiak.  


Capgemini jest kolejną firmą, która otworzyła swoje biuro w kumpelskie Business Garden. W połowie roku pomieszczenia tam zacznie wynajmować także firma MAN.

1 / 10 Następne

Fot.: Norbert Kowalski

Biuro Capgemini w Poznaniu otwarte
Biuro Capgemini w Poznaniu otwarteBiuro Capgemini w Poznaniu otwarteBiuro Capgemini w Poznaniu otwarteBiuro Capgemini w Poznaniu otwarteBiuro Capgemini w Poznaniu otwarteBiuro Capgemini w Poznaniu otwarteBiuro Capgemini w Poznaniu otwarteBiuro Capgemini w Poznaniu otwarteBiuro Capgemini w Poznaniu otwarteBiuro Capgemini w Poznaniu otwarte

Komentarze (1)

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.

Najnowsze artykuły

komentarze (0)Wydarzenia2016-06-28, 14:47
Era cyfrowa tuż tuż - ruch w sieci wzrośnie trzykrotnie Miliard nowych użytkowników Internetu i 10 miliardów nowych urządzeń podłączonych do sieci do 2020 roku - taki scenariusz przewidują analitycy w badaniu Cisco Visual Networking Index. Taki rozwój jednak oznacza też gigantyczne ryzyko ataków hakerskich.
komentarze (0)Wydarzenia2016-06-28, 14:46
Era cyfrowa tuż tuż - ruch w sieci wzrośnie trzykrotnie Miliard nowych użytkowników Internetu i 10 miliardów nowych urządzeń podłączonych do sieci do 2020 roku - taki scenariusz przewidują analitycy w badaniu Cisco Visual Networking Index. Taki rozwój jednak oznacza też gigantyczne ryzyko ataków hakerskich.
komentarze (0)Wydarzenia2016-06-28, 13:15
Transportowi drogowemu dedykowana jest II oś priorytetowa (Nowoczesna Infrastruktura Transportowa) POPW z budżetem blisko 3,8 mld zł. 14 projektów dotyczących infrastruktury drogowej otrzyma łącznie 1,2 mld zł z Programu Polska Wschodnia (POPW). Dziś podpisano pierwsze umowy o dofinansowanie dla siedmiu z nich. Unijna dotacja dla tych projektów to w sumie ok. 371,8 mln zł, a ich wartość całkowita wynosi ok. 459 mln zł.